turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


Yaz Okulu

TMD Analiz Yazokulu

11 Temmuz 2016 - 23 Temmuz 2016

Feza Gürsey Enstitüsü

Türk Matematik Derneği (TMD) on yıllardır Ankara, Trabzon, Çanakkale, Amasra ve Şirince’de düzenlenen yaz okullarına bir mekan daha ekleyerek Feza Gürsey Enstitüsü’nde ANALİZ dersi verilecek bir YAZOKULU düzenlemektedir. Ders içeriği: İki hafta sürecek dersin ilk haftasında lisans seviyesindeki Analiz dersleri çerçevesinde bir giriş yapılacak, dersin ikinci yarısında lisansüstü seviyede Analiz ders konuları işlenecektir. Ders başlamadan önce işlenecek materyaller öğrencilere sağlanacaktır. Ders hocaları: Ali Ülger, Betül Tanbay, Burak Gürel, Ferit Öztürk, Özgür Martin, Varga Kalantarov. Okul programı: Hafta içi her gün ders hocaları ile 3 saat ders, asistanlarla da 3 saat problem çözümü ve etüt olacaktır. İlk Cumartesi ara sınav ve ikinci Cumartesi final sınavıyla yazokulu sona erecektir. Sosyal Etkinlikler: İlk Pazar günü Boğaz Turu ve İstanbul gezisi olacaktır. Ayrıca kalan zamanlarda hocalar, asistanlar ve öğrenciler ile çay-kahve saatleri ve sohbetler düzenlenecektir.Finansal Destek: Şehirdışından katılacak 40 öğrenciye Feza Gürsey Enstitüsü bünyesinde Boğaziçi Üniversitesi ve TMD-MAD projesi destekleriyle konaklama sağlanacaktır. Ayrıca yazokuluna katılacak bütün öğrencilerin yeme-içme masrafları TMD-MAD projesi bütçesinden karşılanacaktır. Şehirdışından katılacak öğrencilere TMD- MAD bütçesinden belirli miktarda bir yol masrafı sağlanacaktır. BAŞVURU: Lisans ve lisansüstü öğrencilerine açık olacak derse başvuru için aşağıdaki başvuru formunu doldurarak 10 Haziran 2016 tarihine kadar başvurmaları gerekmektedir. 15 Haziran 2016 tarihinde kabul edilenler açıklanacaktır.
Analiz Etkinliğin Web Sayfası
tmd.yazokulu@gmail.com

admin 20.03.2020

Yaklaşan Konferanslar Konferans Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2024 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır