turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


Çalıştay

Matematik ve Toplum Çalıştayı

07 Mayıs 2016 - 08 Mayıs 2016

Boğaziçi Üniversitesi, İstanbul

Boğaziçi Üniversitesi Matematik Topluluğu 7-8 Mayıs Tarihlerinde ''Matematik ve Toplum Çalıştayı'' düzenliyor! Matematik ve Toplum Çalıştayı, 3000 yılı aşkın süredir insanlığın kolektif çabasının en rafine sonuçlarından olan matematiğin dünyada ve ülkemizdeki tarihsel gelişimini, düşünsel temellerini (felsefesini), doğa bilimleriyle etkileşimini ve matematik eğitimini konu almaktadır. Boğaziçi Üniversitesi Matematik Topluluğu, üniversite öğrencilerinin matematik kültürü edinmesini, matematiğin geniş doğası hakkında entelektüel donanıma sahip olmasını ve yaşayan matematikle temas etmesini amaçlar. Aynı zamanda üniversite, evrensel tanımı gereği bilgi üretimi gerçekleştirir ve bu üretimi bir kültür olarak öğrencilere kazandırır. Bu bağlamda Matematik ve Toplum Çalıştayı'nın öğrenciler ile matematik dünyası arasındaki kopukluk gibi önemli bir boşluğu biraz olsun dolduracağını düşünüyoruz. Matematiğin insan aktivitelerinin her aşamasındaki yerinin vazgeçilemez olduğu, rasyonel ve sistematik düşüncenin matematiksel uslamlamadan ayrılamayacağı su götürmez bir gerçektir. Bu doğrultuda matematiğe dokunmak isteyen tüm üniversite öğrencilerini etkinliğimizde görmekten mutluluk duyarız.

İstanbul dışından katılmak isteyen 10 lise öğrencisinin Ulaşım ve Konaklama masraflarını karşılayacağız. İstanbul dışından çalıştayımıza katılmak isteyen öğrencilerin konaklama ve yol bursu almak için info@bounmathsociety.com adresimize kendilerini tanıtan bir mail atmaları gerekmektedir. Mail yoluyla başvurdukları takdirde kendilerine geri dönüş yapılacaktır. Bu imkanı bize sağlayan Türk Matematik derneğine teşekkür ederiz.

NOT: İstanbul dışından katılmak isteyen 10 lise öğrencisinin Ulaşım ve Konaklama masraflarını karşılayacağız. İstanbul dışından çalıştayımıza katılmak isteyen öğrencilerin konaklama ve yol bursu almak için info@bounmathsociety.com adresimize kendilerini tanıtan bir mail atmaları gerekmektedir. Mail yoluyla başvurdukları takdirde kendilerine geri dönüş yapılacaktır.

Matematik Etkinliğin Web Sayfası
info@bounmathsociety.com

admin 20.03.2020_14:05'de değişiklik yapıldı!

Yaklaşan Konferanslar Konferans Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2024 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır