Çalıştay Matematik ve Toplum Çalıştayı
  Tarihler   07.05.2016 - 08.05.2016
  Yer   Boğaziçi Üniversitesi, İstanbul
  Alan   Matematik
  Konular   Matematik ve Toplum
  Özet   Boğaziçi Üniversitesi Matematik Topluluğu 7-8 Mayıs Tarihlerinde ''Matematik ve Toplum Çalıştayı'' düzenliyor! Matematik ve Toplum Çalıştayı, 3000 yılı aşkın süredir insanlığın kolektif çabasının en rafine sonuçlarından olan matematiğin dünyada ve ülkemizdeki tarihsel gelişimini, düşünsel temellerini (felsefesini), doğa bilimleriyle etkileşimini ve matematik eğitimini konu almaktadır. Boğaziçi Üniversitesi Matematik Topluluğu, üniversite öğrencilerinin matematik kültürü edinmesini, matematiğin geniş doğası hakkında entelektüel donanıma sahip olmasını ve yaşayan matematikle temas etmesini amaçlar. Aynı zamanda üniversite, evrensel tanımı gereği bilgi üretimi gerçekleştirir ve bu üretimi bir kültür olarak öğrencilere kazandırır. Bu bağlamda Matematik ve Toplum Çalıştayı'nın öğrenciler ile matematik dünyası arasındaki kopukluk gibi önemli bir boşluğu biraz olsun dolduracağını düşünüyoruz. Matematiğin insan aktivitelerinin her aşamasındaki yerinin vazgeçilemez olduğu, rasyonel ve sistematik düşüncenin matematiksel uslamlamadan ayrılamayacağı su götürmez bir gerçektir. Bu doğrultuda matematiğe dokunmak isteyen tüm üniversite öğrencilerini etkinliğimizde görmekten mutluluk duyarız.

İstanbul dışından katılmak isteyen 10 lise öğrencisinin Ulaşım ve Konaklama masraflarını karşılayacağız. İstanbul dışından çalıştayımıza katılmak isteyen öğrencilerin konaklama ve yol bursu almak için info@bounmathsociety.com adresimize kendilerini tanıtan bir mail atmaları gerekmektedir. Mail yoluyla başvurdukları takdirde kendilerine geri dönüş yapılacaktır. Bu imkanı bize sağlayan Türk Matematik derneğine teşekkür ederiz.
  Web   http://bounmathsociety.com/2016/01/24/matematik-ve-toplum-calistayi-7-8-mayis/
  İletişim   info@bounmathsociety.com
  Not   İstanbul dışından katılmak isteyen 10 lise öğrencisinin Ulaşım ve Konaklama masraflarını karşılayacağız. İstanbul dışından çalıştayımıza katılmak isteyen öğrencilerin konaklama ve yol bursu almak için info@bounmathsociety.com adresimize kendilerini tanıtan bir mail atmaları gerekmektedir. Mail yoluyla başvurdukları takdirde kendilerine geri dönüş yapılacaktır.
   
  | ekleyen admin | eklemezamanı 27.03.2016_13:42 de değişiklik yapıldı!