turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


Sempozyum

14th International Geometry Symposium

25 Mayıs 2016 - 28 Mayıs 2016

Pamukkale University, Denizli

Esteemed scientists who devoted their lives to Geometry; we are very happy to announce the 14th International Geometry Symposium to be held on 25-28 May 2016 organised by the Department of Geometry of the Mathematics Department in the Faculty of Science and Letters, Pamukkale University. During the Geometry Symposium, which has turned into a tradition in which we all look forward to the next year’s organisation, we aim to spread the latest knowledge and developments in the world of geometry to the large masses by bringing together the distinguished scientist like yourselves under the umbrella of the 14th International Geometry Symposium. The symposium covers the presentations of invited speakers as well as paper and poster presentations.
Geometri Etkinliğin Web Sayfası
Şevket Civelek: 14geosem@pau.edu.tr

admin 20.03.2020_14:05'de değişiklik yapıldı!

Yaklaşan Konferanslar Konferans Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2023 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır