turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


Konferans

ICRAPAM 2016 - 3rd International Conference on Recent Advances in Pure and Applied Mathematics

19 Mayıs 2016 - 23 Mayıs 2016

Bodrum, Muğla

We are happy to announce that "3rd International Conference on Recent Advances in Pure and Applied Mathematics (ICRAPAM 2016)" will be held at La Blanche Resort & Spa, Bodrum, Mugla-Turkey, 19-23 May, 2016. This year ICRAPAM is supported by Istanbul Commerce University, Istanbul Medeniyet University and Institute of Mathematics of National Academy of Science of Ukraine. On behalf of the Organizing Committee it is my pleasure to invite you to participate to our conference by submitting your latest research outcome as a single page abstract. ICRAPAM 2016 will be an international forum for mathematicians, scientists and engineers to present their latest research and development results in all areas of Pure and Applied Mathematics and their possible advanced applications in real life. All the papers are subject to rigorous peer-review by at least two members of scientific committee or additional reviewers.
Matematik Etkinliğin Web Sayfası
Ekrem Savaş: icrapam@icrapam.org

admin 20.03.2020

Yaklaşan Konferanslar Konferans Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2023 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır