Tören 2014 İkeda Araştrıma Ödülü
  Tarihler   26.02.2015 - 26.02.2015
  Yer   ODTU Matematik Bölümü , Masatoshi Gündüz İkeda Seminer Odası
  Alan   Diğer
  Konular   2014 İkeda Araştrıma Ödül Töreni
  Özet   Boğaziçi Üniversitesi Matematik Bölümü öğretim üyelerinden Doç. Dr. Alp Bassa ve Doç. Dr. Olcay Coşkun Matematik Vakfı tarafından 2002 yılından bu yana verilen 'Masatoshi Gündüz İkeda Araştırma Ödülü'ne matematiğe yapmış oldukları katkılardan dolayı layık görülmüştür. Bu ödül Dr. A. Bassa ve Dr. O. Coşkun'a 26 Şubat 2015 tarihinde ODTÜ Matematik Bölümü, Masatoshi Gündüz İkeda Seminer Odası'nda saat 15:30'da yapılacak törenle verilecektir.
Belirtilen gün ve saatte Dr. A. Bassa ''Solutions of Equations over Finite Fields - what we know about them and why they are essential even for people not interested in finite fields'' başlıklı bir seminer, Dr. O. Coşkun ''Axiomatic and functorial representation theory of finite groups'' başlıklı bir seminer verecektir. Konuşmalara herkes davetlidir.
Türkiye'de matematik alanında araştırmalarını sürdüren seçkin bilim insanlarının araştırmalarını değerlendirmek ve üstün niteliklerini kamuoyuna duyurarak bu tür çalışmaları teşvik etmeyi amaçlayan ödül, Türk matematiğine evrensel düzeyde katkıda bulunan Prof. Dr. Masatoshi Gündüz İkeda'nın anısını yaşatmak için 2002 yılından bu yana genç (45 yaşını aşmamış) araştırmacılara Matematik Vakfı (www.matematikvakfi.org.tr) tarafından verilmektedir.
  Web   http://www.matematikvakfi.org.tr/tr/
   
  | ekleyen admin | eklemezamanı 24.02.2015_00:30