turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


Ders Serisi

AGNT - Ankara-Istanbul Algebraic Geometry and Number Theory Meetings

28 Şubat 2015

Ankara - Middle East Technical University

Universal Teichmuller Space and the Grothendieck-Teichmuller Group - Ilhan Ikeda, Ayberk Zeytin
This lecture series is comprised of two parts. The first part is about the geometric and analytic properties of the universal Teichmuller space. Our aim will be to define the universal Teichmuller space and try to explain what makes this space universal. Then we will discuss its relationship with arithmetic.
The, essentially independent, second part will be about arithmetic properties of Grothendieck Teichmuller (GT) group. The first talk of this part is related with the relationship between GT and other groups closely related with the absolute Galois group. The second talk is on the representation theory of GT.
Cebirsel Geometri Etkinliğin Web Sayfası
alp.bassa@boun.edu.tr

admin 20.03.2020

Yaklaşan Konferanslar Konferans Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2023 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır