turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


04 Ağustos 2015, 16:00


Dokuz Eylül Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

Higher dimensional motion planners for $F(R^n,k)$

Ayşe Borat
Bursa Teknik Üniversitesi, Türkiye

Two of the main problems in Topological Robotics are to compute the topological complexity and to give a motion planner of a given space. The importance of motion planners follow not only from the fact that they give explicit motion planning algorithms but also from the fact that such algorithms can be used to compute topological complexity. In this talk, we will introduce m-dimensional motion planners for the spaces F(R n, k) = {(x1, x2, · · · , xk) ∈ R n|xi ̸= xj}. This construction of the m-dimensional motion planners tells that that TCm(F(R n, k)) ≤ m(k −1)+ 1. On the other hand, regarding Theorem 1.3 in [1], this result is optimal when n is odd, but it is 1 unit away from being optimal when n is even.
Optimizasyon ve Yöneylem Araştırmaları İngilizce
Matematik Bölümü

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır