turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


19 Haziran 2015, 15:40


İstanbul Analiz Seminerleri

Essential spectra of weighted composition operators on Sobolev-type spaces

Arkady Kitover
Community College of Philadelphia, Amerika Birleşik Devletleri

Let $X$ be an interpolation space between $L^1(0,1)$ and $L^\infty(0,1)$. We consider the Banach algebra $W^{1,X}$ of all absolutely continuous functions on [0, 1] with derivatives in $X$. Let $T$ be a bounded weighted composition operator on $W^{1,X}$. The study of essential spectra of $T$ can be reduced to that of some weighted composition on $X$. That allows us to give a simple condition for essential spectra of $T$ to be rotation invariant. We obtain a complete description of the spectrum and essential spectra of $T$ in the case when the Boyd indices of $X$ are equal and strictly between 0 and $\infty$, and $T$ is an invertible operator.
Analiz İngilizce
Sabancı University, Karaköy Communication Center, Bankalar Caddesi 2, Karaköy

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2020 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır