turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


10 Haziran 2015, 14:00


Boğaziçi Üniversitesi Matematik Konuşmaları

Spherically symmetric solutions in higher derivative gravity

Kellogg Stelle
Imperial College, Birleşik Krallık

Quantum corrections to gravity, either to general relativity, or to its field theory extensions such as supergravity, or to string theory, all produce quadratic curvature terms in the effective action. The seminar will present what is now known about the effect such terms have on the most basic family of gravitational solutions, i.e. spherically symmetric solutions. This reveals a rich set of new solution types, including non-Schwarzschild black holes, wormholes and solutions without horizons.
Diğer İngilizce
TB 250

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2020 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır