turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


28 Mayıs 2015, 13:00


Fatih Üniversitesi Kod, Şifreleme ve Kombinatorik Seminerleri

Codes over Group Rings

Tevfik Bilgin
Fatih Üniversitesi, Türkiye

In this talk, we will give codes over group rings of non-abelian groups over $\mathbb{Z}_{n}$, where $n$ and the order of group are relatively prime. We first focus on the decompositions of group rings and codes obtained from these decompositions. Later on, we use extended representations of group rings to get more specific subrings and ideals. We will give some examples for groups $S_{3}$, $D_{4}$ and $A_{4}$.
Şifreleme ve Bilgi Güvenliği İngilizce
Fatih Üniversitesi, Matematik Bölümü, A-Blok, A-324
Ek Dosya

apasa 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2020 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır