turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


14 Mayıs 2015, 16:00


Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

A twisted version of the classifying space functor

Aslı Güçlükan İlhan
GTE, Türkiye

In this talk, we compare the classifying space functor from the category of small categories to the category of topological spaces to the composition of the three functors namely the inclusion of the category of small categories in the category of simplicially enriched categories, a cofibrant replacement functor, and the geometric realization of a bar construction. To make this comparison we introduce the notion of a twisted natural transformation. This is a joint work in progress with Özgün Ünlü.
Topoloji İngilizce
106, Bomonti campus, MSGSU

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2020 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır