turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


08 Mayıs 2015, 11:00


Abant İzzet Baysal Üniversitesi Bolu - Düzce Matematik Seminerleri

Generalized injectivity and approximations

Serap Şahinkaya
Gebze Technical University, Türkiye

The importance of injective modules in algebra comes from two facts: (i) their structure is well-known for many classes of rings, and (ii) each module has a (unique) injective envelope. In this work, we investigate approxima- tion properties of some classic generalizations of injective modules, more precisely, the Ci- and quasi-injective modules. We prove that these classes provide for approximations only in exceptional cases (when all Ci modules are injective, or pure-injective).
Cebir İngilizce
Fen Edebiyat Fakültesi Alper Karakaş Konferans Salonu

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2020 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır