turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


08 Mayıs 2015, 14:00


İstanbul Teknik Üniversitesi Matematik Mühendisliği Bölüm Seminerleri

General Relativity 1915-2015; A Brief History of Gravitation and Einsteins Theory

Graham Hall
Institute of Mathematics University of Aberdeen, Birleşik Krallık

One hundred years ago Einstein delivered the first details of his general theory of relativity theory in Berlin. It was published in 1916, in surprisingly full form, in the Annalen der Physik. This theory of gravitation is still the best one available and follows that of Newton over two centuries earlier. This talk will give a brief journey through the history of science relevant to gravitation from the earliest times to the present.
Diğer İngilizce
Fen-Edebiyat Fakültesi Toplantı Salonu, 3. Kat

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2020 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır