turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


08 Mayıs 2015, 14:40


Bilkent Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

Behaviour of Universal Taylor Series and Potential Theory

Myrto Manolaki
University of Western Ontario, Kanada

A holomorphic function on a planar domain G is said to possess a universal Taylor series about a point in G if the partial sums of the Taylor series have the following surprising property: they can approximate arbitrary polyno-mials on arbitrary compact sets K outside G (provided only that K has connected complement). In the last few years, central questions about uni- versal Taylor series have been addressed using tools from potential theory. In this talk we will discuss some of these results and in particular we will focus on the boundary behaviour of such functions.
Analiz İngilizce
Mathematics Seminar Room, SA-141

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2020 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır