turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


06 Mayıs 2015, 15:40


Bilkent Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

Universal Functions

Myrto Manolaki
University of Western Ontario, Kanada

Universality is an abstract notion which relates to various mathematical contexts. Generally speaking, an object is called universal if, via a countable process, it can approximate every object in some class. In this talk we will present several examples which show that universal objects not only exist, but are generic rather than exceptional. Moreover we will talk about one of the most widely-studied instances of universality: the case of universal series, where the approximation is obtained by considering subsequences of partial sums. In particular, we will focus on holomorphic functions, and harmonic functions of several variables, which possess universal polynomial expansions.
Analiz İngilizce
Mathematics Seminar Room, SA-141

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2020 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır