turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


29 Nisan 2015, 15:00


Galatasaray Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

The p ranks of Prym varieties

Ekin Özman
Boğaziçi Üniversitesi, Türkiye

This talk is about the relationship between the p-rank of a curve and p-ranks iof the Prym varieties of its cyclic covers in characteristic p>0. Prym variety is a central object of study in arithmetic geometry like Jacobian variety. The goal of the talk is to understand various existence results about Prym varieties such as when g>2, Prym varieties of all unramified cyclic degree ell covers of a generic curve of genus g and p-rank f are ordinary. This is joint work with Rachel Pries
Geometri İngilizce
FEF 10

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2020 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır