turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


24 Nisan 2015, 17:00


İstanbul Analiz Seminerleri

Functions of noncommuting operators

Vladimir Peller
Michigan State University, Amerika Birleşik Devletleri

Let $A$ and $B$ be not necessarily commuting self-adjoint operators. We define functions $f(A,B)$ for a certain class of functions $f$ with the help of double operator integrals. We are interested in the problem when we have Lipschitz-type estimates in different norms. We obtain the following Lipschitz norm estimate in the trace norm: $ \|f(A_1,B_1)-f(A_2,B_2)\|_{S_1}\leq{\rm const}\max\{\|A_1-A_2\|_{S_1},\|B_1-B_2\|_{S_1}\} $ for functions $f$ on the plane that belong to the Besov space $B_{\infty,1}^1$. On the other hand, unlike in the case of commuting operators, for functions in the Besov space $B_{\infty,1}^1$ there is no Lipschitz type estimates in the operator norm. The main tool is triple operator integrals.
Analiz İngilizce
Sabancı University, Karaköy Communication Center, Bankalar Caddesi 2, Karaköy

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2020 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır