turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


10 Nisan 2015, 15:00


Gebze Teknik Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

Graph Decompositions and Traffic Grooming in Optical Networks

Emre Kolotoğlu
Yıldız Teknik Üniversitesi, Türkiye

A G-design of order n is a decomposition of the complete graph on n vertices into edgedisjoint subgraphs isomorphic to G. Grooming uniform all-to-all traffic in optical (SONET or SDH) ring networks with grooming ratio C requires the determination of a decomposition of the complete graph on n vertices into subgraphs each having at most C edges. The drop cost of such a grooming is the total number of vertices of nonzero degree in these subgraphs, and the grooming is optimal when the drop cost is minimum. In this talk, I will talk about the connection between graph decompositions and optimal groomings, and give some new results.
Çizge Kuramı ve Kombinatorik İngilizce
Building I, Seminar room.

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2020 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır