turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


10 Nisan 2015, 13:20


Çankaya Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

An overview of the numerical analysis of some turbulence models

Songül Kaya Merdan
O.D.T.Ü., Türkiye

In general, the main goal of the turbulence models is to derive important properties of the flow field which cannot be captured by using standard discretization of Navier-Stokes equations (NSE) on coarser grids in numerical simulations. Using additional terms in the discretized incompresible NSE is one way to model turbulent flows. In this talk, a number of selected turbulence models are presented . A survey on results concerning the analysis and the finite element error analysis will be given.
Nümerik Analiz İngilizce
Çankaya Üniversitesi Matematik-Bilgisayar Bölümü Seminer Odası (R-213)

cankayamcs 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2020 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır