turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


09 Nisan 2015, 16:00


Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

Lefschetz pencils on symplectic 4-manifolds

Çağrı Karakurt
Boğaziçi Üniversitesi, Türkiye

Motivated from Lefschetz hyperplane theorem, Donaldson showed that every symplectic 4-manifold admits the structure of a pencil whose fibers are symplectic submanifolds. Since then these pencils have been widely used to translate geometric problems in symplectic geometry into problems in mapping class groups. This talk will be a survey about Lefschetz pencils and their relation with the topology of symplectic 4-manifolds.
Geometri, Topoloji İngilizce
Seminer Odası

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2020 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır