turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


09 Nisan 2015, 13:00


Fatih Üniversitesi Kod, Şifreleme ve Kombinatorik Seminerleri

Linear and Cyclic codes over a non-chain extension of $\mathbb{Z}_{4}$ and the $\mathbb{Z}_{4}$-images

Bahattin Yıldız
Fatih Üniversitesi, Türkiye

In this talk, I will mention some of the recent work I have done with different collaborators on the ring $\mathbb{Z}_{4}+u\mathbb{Z}_{4}$, a non-chain extension of the ring $\mathbb{Z}_{4}$. After mentioning some of the basic properties of the ring, defining the Lee weight and establishing the MacWilliams Identities, I will consider cyclic codes over this ring. It turns out that the Gray images of cyclic codes over $\mathbb{Z}_{4}+u\mathbb{% Z}_{4}$, which are all 2-Quasicyclic $\mathbb{Z}_{4}$-codes, are a rich source of good $\mathbb{Z}_{4}$-codes many of which are new additions to the database of known $\mathbb{Z}_{4}$-codes
Şifreleme ve Bilgi Güvenliği İngilizce
Fatih Üniversitesi, Matematik Bölümü, A-Blok, A-324

apasa 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2020 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır