turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


01 Nisan 2015, 15:00


Hacettepe Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

Boolean functions and combinatorial designs

Oktay Ölmez
Ankara University, Türkiye

Combinatorial design theory has not only a deep respected and advanced mathematical heritage but also has produced genuine new applications that attract many engineers. These applications include problems in signal processing, radar, error-correction codes, optical orthogonal codes, image processing and cryptography. Difference set method is a central figure in the study of these application problems, especially error-correction codes, sequences and highly nonlinear Boolean functions. In this talk, we will explore the links between Boolean functions and combinatorial designs via difference set methods. We will provide results specifically concerning bent and plateaued boolean functions.
Uygulamalı Matematik İngilizce
Yaşar ATAMAN Seminer Salonu

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2020 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır