turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


01 Nisan 2015, 15:30


İstanbul Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

Vektör alanlarının cebiri kuantum grup olan bir kuantum uzay

Müttalip Özavşar
Yıldız Teknik Üniversitesi, Türkiye

Kuantum grup kavramı, Lie grupların bir genelleştirmesidir. Bu genelleştirme Lie gruplara karşılık gelen Lie cebirlerin Hopf cebiri yapısının çeşitli deformasyonları ile oluşturulabilir. Bu çalışmada, Hopf cebiri yapısına sahip bir Manin anlamında kuantum uzay ele alınıyor ve bu uzayın diferansiyel formlarının dış cebiri ve buna karşılık gelen vektör alanlarının bazı cebirsel ve geometrik özellikleri inceleniyor.
Cebir İngilizce
Seminer Salonu

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2020 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır