turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


15 Nisan 2015, 15:40


Atılım Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

A direct BEM solution to MHD pipe flow

Canan Bozkaya
Middle East Technical University, Türkiye

The magnetohydrodynamic (MHD) flow of an incompressible, viscous, electrically conducting fluid in a pipe under an externally applied magnetic field is investigated. The flow through the pipe is driven by the current produced by a pressure gradient. A direct boundary element method (BEM) solution is obtained by using a fundamental solution which enables to treat the magnetohydrodynamic flow equations in their original coupled form with general wall conductivities. The method is applied to several test problems with different geometries and the results are presented in terms of equivelocity and induced magnetic field contours.
Uygulamalı Matematik İngilizce
FEF 404 - Seminar Room

admin 20.03.2020_14:07'de değişiklik yapıldı!

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2020 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır