turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


25 Mart 2015, 14:00


Sabancı Üniversitesi Matematik Konuşmaları

Asymptotic bounds for codes

Henning Stichtenoth
Sabancı University, Türkiye

Error-correcting codes are a mathematical tool for detecting and correcting errors that occur in information transmission. The basic parameters of a code are its information rate and its relative minimum distance. These parameters describe the error-correcting capability of the code, and they satisfy some more or less obvious bounds. In this talk I will discuss old and new results on such bounds. A basic tool will be algebraic curves over finite fields having many rational points. Following an idea of Goppa, such curves can be used for the construction of powerful codes.
Şifreleme ve Bilgi Güvenliği İngilizce
TB 250

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2020 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır