turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


14 Mayıs 2015, 16:00


Koç Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

Rational Points on Curves over Finite Fields and Drinfled Modular Varieties

Alp Bassa
Boğaziçi University, Türkiye

In the past modular curves of various type (classical, Drinfeld, Shimura) have been used successfully to construct high genus curves with many rational points over finite fields of square cardinality. In this talk I will explain how Drinfeld modular varieties can be used similarly to obtain high genus curves over any non-prime finite field with many rational points. This way we obtain lower bounds for the Ihara constant A(q) for all non-prime q, which are better then all previously known bounds. This is joint work with Beelen, Garcia, Stichtenoth.
Cebirsel Geometri İngilizce
CASE-124

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2020 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır