turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


04 Nisan 2015, 12:00


Gebze Teknik Üniversitesi Cemal Koç Cebir Seminer Günleri

Decomposability of a class of almost completely decomposable groups

Ebru Solak
ODTÜ, Türkiye

A torsion free abelian group of finite rank is called almost completely decomposable if it has a completely decomposable subgroup of finite index. We consider classes of p-reduced almost completely decomposable groups with a (finite) p-group as regulator quotient, and an inverted forest as critical typeset. A preduced almost completely decomposable group with regulator quotient a finite p-group is associated to an integer coordinate matrix. A p-local, p-reduced almost completely decomposable group of type (1, 3) is called a (1, 3)-group. It is possible to determine the near-isomorphism classes of indecomposable (1, 3)-groups by using coordinate matrices.
Cebir İngilizce
GTÜ MBG Konferans Salonu
İlgili Web Bağlantısı

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2020 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır