turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


18 Mart 2015, 15:40


Atılım Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

Threshold Cryptography with Linear Secret Sharing Schemes

Ali Aydın Selçuk
TOBB University, Türkiye

Threshold cryptography deals with the problem of distributing a secret key or a secret function among a set of users such that only certain authorized subsets can evaluate the secret function together. Traditionally function sharing schemes have been based on the Shamir secret sharing scheme. In this talk, I will describe a method that allows conducting function sharing based on any linear secret sharing scheme, and will present an RSA signature sharing scheme as a practical example. If time permits, I will also describe another method based on the Chinese Remainder Theorem .
Şifreleme ve Bilgi Güvenliği İngilizce
FEF 404 - Seminar Room

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2020 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır