turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


24 Kasım 2023, 14:00


Gebze Teknik Üniversitesi Matematik Bölümü Genel Seminerleri

Shift operators in Linear Dynamics

Dimitrios Papathanasiou
Sabancı Üniversitesi, Türkiye

Weighted shifts formulate one of the most important classes of operators and they have been extensively studied. Their dynamic behaviour has been well understood since the work of Salas. In this talk, we will introduce several notions of shift-like operators and discuss their dynamics. We will start from the usual weighted shifts, pass to weighted shifts on trees and end up with the generalized shifts. The talk will be based on joint papers with Karl Grosse-Erdmann and Quentin Menet.

Analiz İngilizce
Gebze Teknik Üniversitesi İşletme Fakültesi Derslik 5

gtumatematik 20.11.2023

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2024 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır