turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


29 Mayıs 2023, 13:30


Feza Gürsey Fizik ve Matematik UAM Genel Seminer

Virasoro Constraints in Gromov-Witten Theory

Xiaobo Liu
Beijing International Center for Mathematical Research, Çin

Gromov-Witten invariants have important applications in symplectic geometry and algebraic geometry. The Virasoro conjecture predicts that the generating function of Gromov-Witten invariants for smooth projective varieties is annihilated by a sequence of differential operators which form a half branch of Virasoro algebra. When the manifold is a point, Virasoro conjecture is equivalent to Witten's conjecture which was proved by Kontsevich. This conjecture indicates deep connections between Gromov-Witten theory and integrable systems. In this talk, I will describe the current status of Virasoro conjecture and its applications.


NOT: Konuşma seminer salonunda yüz yüze yapılacaktır.

Cebirsel Geometri İngilizce
Feza Gürsey Fizik ve Matematik UygAr Merkezi, Boğaziçi Üniversitesi-Kandilli Kampüsü, Üsküdar 34684, Istanbul

fgc 25.05.2023

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2023 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır