turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


29 Mayıs 2023, 17:00


Bilkent Üniversitesi Uygulamalı Matematik Seminerleri

Consensus Problem on Networks with Information Transmission Delays and Anticipation

Zeynep Güven
Bilkent University, Türkiye

We consider the consensus problem on undirected and connected graphs of anticipatory agents in the presence of information transmission delays. The agents anticipate the states of their neighbors using past information, thereby introducing an additional delay into the dynamics. We find a sufficient condition in terms of delays and the network topology for the system to reach consensus from arbitrary initial conditions. We show by numerical simulations that employing anticipation increases the speed of convergence to consensus.


NOT: To request the event link, please send a message to yheydarzade@bilkent.edu.tr

Uygulamalı Matematik İngilizce
ZOOM
Ek Dosya

bams 23.05.2023

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2023 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır