turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


10 Nisan 2014, 15:40


Orta Doğu Teknik Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

When sparse trees are dense and when trees are indistinguishable

Hua Wang
Georgia Southern University, Amerika Birleşik Devletleri

We will consider two questions proposed by R. Jamison in 1983 regarding the average subtree order of trees. The first question asks if it is true that a tree with internal vertex degree at least 3 has its average subtree order being at least half of the total number of vertices. We provide a positive answer to this question and some further observations on how the trees with large or small average subtree order look like. The second question asks if every two non-isomorphic trees of the same order have different average subtree orders. We provide an example showing that the answer is negative. This example follows from a generalization of Schwenk's classical result on the cospectral mate of a tree.
Matematiksel Fizik İngilizce
Gunduz Ikeda Room
İlgili Web Bağlantısı

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2020 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır