turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


08 Haziran 2022, 13:40


Sabancı Üniversitesi Cebir Seminerleri

The Bertini Irreducibility Theorem for Higher Codimensional Slices

Alec Shute
Institute of Science and Technology Austria, Avusturya

In this talk, I will present joint work with Philip Kmentt, in which we investigate, for a projective, geometrically irreducible variety $X$ over an arbitrary field, and a positive integer $k$, the dimension of the locus of “bad” linear spaces $H$ of codimension $k$ whose intersection with $X$ is no longer geometrically irreducible. Our work generalises the method of random hyperplane slicing over finite fields recently developed by Poonen and Slavov to treat the case $k = 1$.


NOT: Meeting ID: 943 6858 7993 Passcode: 658402

Cebirsel Geometri İngilizce
Zoom

botan 07.06.2022

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır