turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


29 Nisan 2022, 17:00


Sembolik Hesaplama İstanbul Toplantıları Seminerleri

Regularity and k-admissable matchings

Nursel Erey
Gebze Technical University, Türkiye

In the algebraic study of edge ideals and their powers, some graph parameters such as (induced) matching numbers provide sharp upper bounds for regularity. In this talk, we will focus on the squarefree powers of edge ideals. We introduce the concept of k-admissable matching number which ranges between the induced matching number and the matching number of a graph as k varies. We show that such number provides an upper bound for the regularity of squarefree powers of edge ideals associated to forests. Among the interesting consequences of this bound is a complete characterization of those ideals which have linear resolutions.

Cebir İngilizce
Zoom
İlgili Web Bağlantısı

ucgen 28.04.2022

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2024 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır