turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


27 Nisan 2022, 21:00


Yozgat Bozok Üniversitesi Matematik Bölümü Genel Seminerleri

Quasi Metrik Uzaylarda Tamlık

Mehmet Küçükaslan
Mersin Üniversitesi, Türkiye

Bu konuşmada Quasi metrik uzaylar, quasi metrik uzaylarda yakınsaklık, Cauchy dizisi tanımı(tanımları) verilerek Quasi metrik uzayların tamlaştırılmasında yaşanan temel problemler ve sebepleri konuşulacaktır. Konuşmada daha cok metrik olma aksiyomlarının değiştirilmesinin uzayı nasıl değiştirdiği vurgulanmaya çalışılacaktır. Metrik uzaylara tamlaştırma problemine hakim herkesin rahatlıkla anlayacağı bir konuşma olacak.


NOT: Yayın linki: https://ictima.bozok.edu.tr/fer-gif-xni-fhz (Giriş Kodu: 722305 )

Analiz Türkçe
Çevrimiçi: İctima Programı
İlgili Web Bağlantısı

bozok 26.04.2022

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır