turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


15 Nisan 2022, 15:40


Bilkent Üniversitesi ODTÜ-Bilkent Cebirsel Geometri Seminerleri

An upper bound on the expected areas of amoebas of plane algebraic curves

Ali Ulaş Özgür Kişsel
ODTÜ, Türkiye

The amoeba of a complex plane algebraic curve has an area bounded above by $\pi^2 d^2/2$. This is a deterministic upper bound due to Passare and Rullgard. In this talk I will argue that if the plane curve is chosen randomly with respect to the Kostlan distribution, then the expected area cannot be more than $\mathcal{O}(d)$. The results in the talk will be based on our joint work in progress with Turgay Bayraktar. 

Cebirsel Geometri İngilizce
Zoom

ags 11.04.2022

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır