turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


09 Mart 2022, 14:00


İstanbul Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

Quasi-Orlicz Uzayları ve Gabor Analizi

Rüya Üster
İstanbul Üniversitesi, Türkiye

Bu konuşmada quasi-Orlicz uzayları tanımlanacak ve Gabor analizi incelenecektir. Bu kapsamda öncelikle quasi-Orlicz modülasyon uzayı verilecektir. Ardından bu uzaylar üzerinde analiz operatörü ve buna karşılık gelen sentez operatörünün sürekliliği araştırılacaktır.

Quasi-Orlicz uzayları ailesi klasik Lebesgue ve karışık (mixed) quasi-Lebesgue uzaylarını da özel olarak içerdiğinden elde edilen sonuçlar bu uzaylar için de geçerli olacaktır.


NOT: Seminer Zoom Programı üzerinden online yapılacaktır. Katılmak isteyenlerin katılım bilgilerini alabilmeleri için "huseyinuysal@istanbul.edu.tr" adresine mail atmaları gerekmektedir.

Matematik Türkçe
Online

iu 07.03.2022

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2023 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır