turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


14 Ocak 2022, 17:00


Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Matematik Bölümü Genel Seminerleri

Multiplicative Gluing Formulas for the R-torsion of (n-2)-Connected Closed pi-Manifolds

Esma Dirican Erdal
Yeditepe Üniversitesi, Türkiye

Let M be a closed orientable (n-2)-connected 2n-dimensional pi-manifold. Such a manifold M can be decomposed as a connected sum of certain simpler manifolds. In this talk, by using such connected sum decompositions, we will give multiplicative gluing formulas that express the Reidemeister torsion of M with untwisted real coefficients in terms of Reidemeister torsions of its building blocks. This is a joint work with Yaşar Sözen.

 

Cebirsel Topoloji İngilizce
Microsoft Teams

msgu2 10.01.2022

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır