turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


29 Aralık 2021, 13:40


Sabancı Üniversitesi Cebir Seminerleri

Orders of reductions of an elliptic curve in arithmetic progressions

Antigona Pajaziti
Sabancı University, Türkiye

Let E be an elliptic curve defined over a number field K with ring of integers R. We consider the set S of all the orders of reductions of E modulo the primes of R. Given an integer m > 1, one may ask how many residue classes modulo m have an intersection of positive density with S. Using results of Serre and Katz, we show that there are at least two such residue classes; except for explicit families of elliptic curves and corresponding values of m. We then describe this exceptional set of elliptic curves and list the values of m when K is of degree at most 3; or K is Galois of degree 4.


NOT: Meeting ID: 943 6858 7993 Passcode: 658402

Cebir İngilizce
Zoom
İlgili Web Bağlantısı

admin 28.12.2021

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır