turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


27 Aralık 2021, 15:45


Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Matematik Topluluğu Seminerleri

The Source of Semiprimeness on Semigroup Types

Rasie Mekera
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, Türkiye

In this study, some properties of the source set of semiprimeness defined as $S_{S} = {\lbrace a\in S \mid aSa =(0)\rbrace}$ for the types semigroups S will be examined. The aim of this study is to get effective solutions to problems with generalizations and connections to be obtained in semigroup theory which is one of the important subjects of mathematics and especially algebra. In addition, investigating this subject in semigroup types will both add new definitions and theorems to the literature, and help establish the relationships between ring theory and semigroup theory.

Cebir Türkçe
D110 Görsel Sınıf FEF ÇOMÜ

comu 22.12.2021

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2023 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır