turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


07 Aralık 2021, 14:30


Feza Gürsey Fizik ve Matematik UAM Seminerleri

On a class of generalized Fermat equations of signature (2,2n,3)

Andrzej Dabrowski
University of Szczecin, Polonya

We will discuss the generalized Fermat equations $Ax^2 + By^{2n} = 4z^3$, assuming (for simplicity) that the class number of the imaginary quadratic field $\mathbb Q(\sqrt{-AB})$ is one. The methods use techniques coming from Galois representations and modular forms; for small $n$'s one needs Chabauty type methods. Our results, conjectures (and methods) extend those given by Bruin, Chen et al. in the case $x^2 + y^{2n} = z^3$. This is a joint work  with K. Chałupka and G. Soydan.


NOT: Meeting ID: 989 8485 8471 Passcode: 039129. (15:00 Tehran time). This talk is a part of the Number Theory Meeting is jointly organized by FGC and IPM.

Sayılar Teorisi İngilizce
Zoom
İlgili Web Bağlantısı

admin 04.12.2021

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2024 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır