turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


04 Kasım 2021, 20:00


İstanbul Üniversitesi Matematik Kulübü Seminerleri

Su Dalgalarında Matematik

Nilay Duruk
Sabancı University, Türkiye

Dalga teorisi uzun yıllardır üzerinde çalışılan bir konudur. Bu konuşma, yaşamın birçok alanında karşımıza çıkan dalga teorisinin su dalgaları ile ilgili kısmında nelerin incelendiğini, ne tip soruların cevaplanmasının önemli olduğunu, varılan sonuçların ne anlamlara geldiklerini tartışmak üzerine olacaktır.


NOT: Seminere katılım daveti ve şifreler etkinlik saatinden hemen önce ''iumatematik" sosyal medya mecralarından paylaşılacaktır.

Matematik Türkçe
Çevrimiçi (Zoom)

matkulupiu 01.11.2021

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2024 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır