turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


02 Kasım 2021, 21:00


İstanbul Üniversitesi Matematik Kulübü Seminerleri

Pascal'ın Mistik Heksagramı

İzzet Coşkun
University of Illinois at Chicago- Harvard university, Amerika Birleşik Devletleri

Pascal'ın `Mistik Heksagram Teoremi' köşeleri bir konik eğri üzerindeki bir altıgenin üç çift karşılıklı kenarının kesişme noktalarının doğrusal olduğunu söyler. Bu konuşmada polinom interpolasyonu konusuna cebirsel geometri açısından bir giriş yapacak ve Pascal'ın Mistik Heksagram teoreminin bir kanıtını anlatacağız.

NOT: Seminere katılım daveti ve şifreler etkinlik saatinden hemen önce ''iumatematik" sosyal medya mecralarından paylaşılacaktır.

Matematik Türkçe
Çevrimiçi (Zoom)

matkulupiu 27.10.2021

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır