turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


13 Ekim 2021, 18:00


Türk Matematik Derneği Genel Seminer

Algebraic Curves, Hurwitz Covers and Meromorphic Differentials

Rahul Pandharipande
ETH Zurich, İsviçre

Hurwitz’s paper ”Ueber die Anzahl der Riemannischen Flächen mit gegebenen Verzweigungspunkten” (1901) started the study of the enumeration of branched coverings of the Riemann sphere. Though more than a century has passed now, there have been many recent developments in the subject that Hurwitz opened. I will explain new results and perspectives on Hurwitz numbers, Hurwitz moduli spaces, and related constructions concerning meromorphic differentials.


NOT: Meeting ID: 977 5269 4799 , Passcode: 895663

Cebirsel Geometri İngilizce
Zoom
İlgili Web Bağlantısı

admin 10.10.2021

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2023 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır