turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


09 Temmuz 2021, 15:00


Boğaziçi Üniversitesi Diferansiyel Geometri Seminerleri

The Slice Theorem In Kähler Geometry 2

Craig van Coevering
Boğaziçi Üniversitesi, Türkiye

This talk considers a familiar argument in Kähler geometry in detail, where on constructs a finite-dimensional slice to the moment map (scalar curvature).  This argument reduces the local picture of constant scalar curvature metrics, and other geometries, to a finite-dimensional GIT problem.  The idea is old, but we consider filling some gaps in the argument.

 

Reference: 

 

Székelyhidi, Gábor. The Kähler-Ricci flow and K-polystability. Amer. J. Math. 132 (2010), no. 4, 1077–1090.


NOT: Katılımı internet üzerinden yapmak isteyenler: Zoom bağlantısından erişim sağlayabilir. Şifre için organizatörlere kendinizi kısa bir tanıtımla birlikte e-posta atınız. E-posta: kalafg@gmail.com Gecikmeler için bekleyiniz veya bilgi için Tel/WA: +905452656380. 15-20dk rötarlı başlama sözkonusu olabilmektedir.

Geometri, Topoloji İngilizce
Boğaziçi Üniversitesi
İlgili Web Bağlantısı

adgs 08.07.2021

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2023 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır