turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


06 Temmuz 2021, 21:00


İstanbul Üniversitesi Matematik Kulübü Seminerleri

Salgını Durduracak Çözümler Aslında Salgını Yöneten Denklemler Mi?

Seyhan Uygur Onbaşıoğlu
İstanbul Teknik Üniversitesi, Türkiye

Salgının yenilmesinde temel eğitim almış her yetişkinin kavrayabileceği üç başlık altında toplanabilecek bir matematiksel okuryazarlığı eksikliğinin önemli etkilerinin olduğunu düşünüyoruz: i)Olasılık hesabı, ii) Akışkan içerisindeki hareket, iii) Gözenekli ortamdan geçiş. Bu konuları gündemde tutabilmek amacıyla; salgının yayılmasında olasılıkların etkisi, etkenlerin etkileşimi, iç ve dış ortamın farkı, yüzey etkisi kısaca anlatılacaktır.


NOT: Katılım bilgileri için iuffmatematik@gmail.com üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Uygulamalı Matematik Türkçe
Çevrim İçi(Zoom Ve YouTube Canlı Yayını)

matkulupiu 29.06.2021

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır