turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


26 Mayıs 2021, 14:00


Selçuk Üniversitesi Matematik Bölümü Genel Seminerleri

Sorun ve Çözüm Sarmalında Matematik

İbrahim Çetin
Necmettin Erbakan Üniversitesi, Türkiye

Gittikçe matematikleşen dünyada matematik eğitimine giderek ilgi azalmaktadır. Bununla birlikte matematik eğitimine ilişkin yaşanan bu sorunlara ilişkin matematik eğitimcileri farklı yaklaşımlar geliştirmektedir. Matematik eğitimcisi, matematiği öğrenme ile öğretme arasındaki farkı bilen kişi olduğuna göre dünün öğrenme yaklaşımları ile bugün matematik öğretmeye yaklaşmak ne kadar bu ilginin azalmasında bir etken midir? Gittikçe dijitalleşen ve sayısallaşan dünyamızda teknoloji destekli matematik öğretimi bu açığı kapatmada bize katkı sunabilir. Ayrıca bağlamsal bir matematik anlayışı yani matematik okuryazarlığı ve matematiksel modelleme gibi gerçek yaşamı temel alan matematiksel yaklaşımlar matematik eğitiminde bu sorunu çözmek için katkı sunacak bir diğer çözüm adımı olabilir. Peki matematik eğitimcisi yaşanılan bu sorunlara karşı hangi yeterliklerle donanmalıdır? Teknoloji, pedagoji ve alan bilgisi ekseninde Teknolojik Pedagojik Alan Bilgisi yeterliği matematik eğitimcisi için önemli bir gelişim modelidir. Bu seminerde matematik eğitimine ilişkin sorunlar ve bu sorunları çözmede teknoloji ve bağlam odaklı çözüm anlayışı sunulacaktır.

Anahtar Kelimeler : Teknoloji Destekli Matematik, Matematiksel Modelleme, Bağlam Temelli Öğrenme        


NOT: Seminer için Zoom platformu kullanılacaktır. Seminere katılmak için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz. https://zoom.us/j/99151492682

Matematik Öğretimi Türkçe
Zoom Platformu

selcukuni 25.05.2021

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır