turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


05 Mayıs 2021, 13:15


İstanbul Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

Dilations of Positive Semidefinite Kernels Valued in Adjointable Operators of Barrelled $VH$-Spaces

Serdar Ay
Atılım Üniversitesi, Türkiye

A $VH$-space (Vector Hilbert Space in the sense of Loynes) is a complex complete locally convex space with a suitable ordered vector space valued inner product. Examples of $VH$-spaces include, but is not limited to, the chain of locally Hilbert $C^*$-modules, Hilbert $C^*$-modules and Hilbert Spaces.

In this talk, after a discussion of $VH$-Spaces with basic properties and some examples, we state a general dilation theorem for positive semidefinite kernels valued in adjointable operators on a barrelled $VH$-space. We prove that, under barrelledness assumption, a necessary and sufficient condition for the existence of a natural $VH$-space dilation, or equivalently, a reproducing kernel $VH$-space representation of the kernel, is satisfied automatically.


NOT: Seminer Zoom Programı üzerinden online yapılacaktır. Katılmak isteyenlerin katılım bilgilerini alabilmeleri için "huseyinuysal@istanbul.edu.tr" adresine mail atmaları gerekmektedir.

Matematik Türkçe
Online

iu 03.05.2021

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2023 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır