turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


20 Nisan 2021, 15:30


Orta Doğu Teknik Üniversitesi UME Matematik Konuşmaları

On the Numerical Approximation of Eigenvalue Problems Arising From Partial Differential Equations

Daniele Boffi
KAUST, Suudi Arabistan

We discuss the finite element approximation of eigenvalue problems arising from elliptic partial differential equations. We present various examples of non-standard schemes, including mixed finite elements, approximation of operators related to the least-squares finite element method, parameter dependent formulations such as those produced by the virtual element method. Each example is studied theoretically; advantages and disadvantages of each approach are pointed out.


NOT: Zoom Meeting ID: 984 0800 6920 Passcode: 724032

Uygulamalı Matematik İngilizce
Online
İlgili Web Bağlantısı

admin 14.04.2021

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır