turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


31 Mart 2021, 18:00


Boğaziçi Üniversitesi UCGEN Seminerleri

Edge ideals and some numerical invariants of graded resolutions

Nursel Erey
Gebze Teknik Üniversitesi, Türkiye

Let G be a finite simple graph and let S be a polynomial ring over a field. The edge ideal of G is a monomial ideal of S which is generated by the monomials corresponding to the edges of G. In this talk, I will discuss some problems regarding two of the important invariants, namely regularity and projective dimension, which arise from minimal free resolutions of homogeneous ideals. I will present recent results on the sizes of Betti tables of edge ideals (joint with Takayuki Hibi) and results on squarefree powers of edge ideals (joint with Jürgen Herzog, Takayuki Hibi, Sara Saeedi Madani).

Cebirsel Geometri İngilizce
Zoom
İlgili Web Bağlantısı

ucgen 30.03.2021

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2023 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır